Du er her

Ryeløpet 2021

Martin Henrik Andresens bilde

Tirsdag 14. september kan du løpe Ryeløpet. Bli med til Bygdøy for en løpetur i grønne omgivelser!

Ryeløpet Kongeskogen rundt er klubbens årlige løp. Mosjonsløpet på Bygdøy arrangeres kort tid før BMW Oslo Maraton og er en ypperlig anledning til å teste løpsformen denne høsten.

Start 5 km: kl. 18.00

Meld deg på nå!

Ryeløpet går i en rundløype på 2,5 km som løpes to ganger. Løpet starter ved straden og følger grusveien 40 høydemeter opp og inn i Kongeskogen. Løypen følger stier gjennom skogen og fortsetter på grusveier langs etter naturskjønne Bygdøys sørside.

Her løper du for det meste på mjukt underlag, så løpet er ypperlig for de som vil holde seg unna asfalten. Løypa er relativt krevende, og starter med en sugende motbakke som ikke er bratt, men den er lang.

Les mer om løpet på Ryeløpets nettsider.

Synlig: 
Offentlig - alle kan lese