Du er her

Årets Rye 14 er i stadig sterk fremgang!

Forum: 

Hei Godtfolk!

 

Laget vårt viser stadig progresjon. Syklinga vår rundt Randsfjorden var helt rått! At vi holdt fullt  trykk fra er par kilometer og helt til mål er helt konge! De aller, eller fleste bidro svært mye i rulla (mange satt der i hele rittet!). Flere var slitne mange mil før mål, men bidro likevel i rulla med sitt (inn og ut) de siste mila. Blør for laget, yessssss!!! Det vi som team viste på lørdag, lover svært bra for T-O. Nå står det igjen å bekrefte form i Mjøsa Rundt. 

 

Så lenge man sykler, så lærer man. Og jeg lærte følgende på lørdag: Gå ut av rulla og hvil deg på halen mens du fortsatt har godt med overskudd. Gjør man det, så har du fortsatt mye å gi i rulla når det igjen blir din tur. Jeg satt i rulla i samtlige første 85 km. Det ble nok minst 20 km for lenge. Ved passering 80 km følte jeg meg som en supermann og tenkte at jeg skulle holde rulla helt inn. Kun 5 km senere var jeg veldig sliten, og måtte legge meg på halen. Etter det fikk jeg ikke overskuddet skikkelig tilbake og var innom rulla kun ca. 50 % av resterende kilometer. Hadde jeg gått ut av rulla tidligere kunne jeg helt sikkert ha bidratt mye mer de siste mila. 

 

Flott med den store fremgangangen de som slet  på NR sist søndag viste nå på lørdag! En rivende formutvkiling på kun 6 dager! 

 

Alt i alt et knallbra ritt på Randsfjorden Rundt av Rye 14, som lover det aller beste i T-O!!! 26. juni blir knall!!!    

 

Gratulerer Nils Jørgen med et fabelaktig  Vestfold Rundt! Overrasket meg ikke ettersom at du bare lekte det gjennom RR dagen før.

 

Stein