Du er her

3:e plass for XP i DSSP 2011 – STORT TAKK TIL ALLE SOM HAR BIDRATT!

Anders Åsbergs bilde

Vi kjørte på en strålende tid (13:32) men strakk ikke helt til i lagkonkurransen og endte på (kun) en 3:e plass.

Som forventet var både Styrbjørn og Victoria sterkere enn oss opp til Hjerkinn. Vi fulgte imidlertid planen vår fullt ut og fikk med oss 19 mann over fjellet for å ha styrke nok til å kjøre med i Gudbrandsdalen. Vi plukket minutt for minutt og låg kun en liten minutt bak Victoria på det beste. For å sette ting i perspektiv lå vi også på skjema for ny lagrekort helt ned mot Tretten. Vi ble dessverre litt for lette de siste 20 milene. For å få med de obligatoriske 10 mann til mål så måtte vi dessverre se både Styrbjørn og Victoria sige ifra mot slutten. Surt mtp plassering men en fantastisk tid for laget. Vi kjørte det som laget var godt for denne dagen.

 

Vi har definitivt klart å stable på beina en ny solid stamme av lovende syklister for fremtidens ritt. Dette er ikke gjort av seg selv og det er mange som har bidratt på ulike måter for å få til disse resultatene. Vi håper at mange av disse blir med oss også til neste år og at vi kan inspirere flere kjøresterke Ryeryttere til å bli med XP inn i fremtiden. Vi skal ta tilbake både 1. plass og rekord fra Trondheim i løpet av årene som kommer!

Vi ber alle som har vært med å sende noen stikkord til ”ekspress@skrye.no” hvis dere har noen tips om hvordan vi kan forbedre oss til neste år. Alt er av interesse!

 

Laget fra Trondheim besto av:

Christer Braathen

Thor Ivar ”Dokken” Doknæs

Axel Fehlau

Per Arvid ”Peri” Gimre

Sigurd Gimre

Johan Haugseth

Torkjell Hillestad

Rune Holden

Kjell Harald Horn

Jarle Kvam

Knut Magnus Ljåstad

Lars Magnus Madsen

Jarle Mæhlum

Nils Jørgen Mittet

Henrik Oftedal

Martin Olafsen

Øistein Olsen

Terje Strøm

Ketil Tærum

Frank Thommesen

Fredrik Thorbjørnsen

Espen Unaas

Øyvind Unhjem

Jon Vestby

Vidar Aamodt

Anders Åsberg

 

I tillegg har vi hatt med oss følgende ryttere under vårens satsningsritt:

Frode Dalen

Tore Haslemo

Håvar Hilde

Svend Hopeland

Svein Joar Horve

Jan Henrik Høilund

André Jonassen

Magne Lilloe

Hans Jacob Nordhov

Sindre Næss

Morten Refstad

Ken Rosendal

Martin Røeggen

Torkjell Skomedal

Ole Petter Skårås

Emil Unaas

 

Støttemannskapet har gjennom sesongen bestått av:

Erik Almstrøm

William Ambrose

Jørn Brynstad

Per A Dahl

Knut Anders Fostervold (trener)

Bjørn Grimstad

Ketil Gromstad

Erik Johansen

Lasse Leine

Frode Lien

Hans Mittet

Morten Refstad

Ken Rosendal

Bjørn Saksberg

Erik Schøyen

Ole Petter Storstad

Glenn Tuxen

Sveinung Vea (idrettspsykologisk støtte)

Lars Vestby

 

I tillegg til å ha fått god støtte av klubben vår har vi også mottatt støtte fra:

Spinn

Opel Norge ved Mobile Oslo (www.mobile-oslo.no)

Adidas sportsbriller ved Silhouette Norge

Unaas Cycling

2XU

 

 

TAKK TIL ALLESAMMEN!

 

Hilsen XP-ressursgruppen

 

Gruppe: 
Synlig: 
Offentlig - alle kan lese

Kommentarer

Gratulerer med bra innsats alle sammen ! Håper motivasjonen allerede er på plass til å revansjere skikkelig neste sommer og at mange av de som deltok på satsningsrittene blir med på finalen DSSP 2012

Per Chr Sjøli

 

Anders Åsbergs bilde

 Fantastisk tid dere fikk til fra Lillehammer, sure 17 sek regner jeg med. Du får bli med oss neste år når vi tråkker skikkelig til fra Trondheim. Tror vi har et interessant opplegg på gang. Følg med på forumet!

/anders

Marius Jørgensens bilde

Gratulerer med pallplassen!

Jeg har en sterk følelse av at sub 13 timer og klar seier blir fasit i 2012 ;-)

Jørn Brynstads bilde

Gratulerer med veldig helhjertet innsats fra ressursgruppen og ryttere. Dere fikk ut det beste av laget. Svært så bra utgangspunkt for enda sterkere lag neste år. Super gjennomføring av 15-timeren viser at det er mange potensielle der også. Moro å være i en klubb som har slike ressurser, og som kjører fair. En ære å være i støttegjengen, en fornøyelse å oppleve positiv ledelse og positive holdninger. DSSP Trondheim-Oslo er og blir Styrkeprøven! Alt annet er sykkelritt.

Jørn