Du er her

En skikkelig lagseier for XP i DSSP 2012 – STORT TAKK TIL ALLE SOM HAR BIDRATT!

Anders Åsbergs bilde

 Det har sannsynligvis aldri vært mer kjørestyrke og lagmoral i et lag fra Trondheim noen gang. Vi knuste Styrbjørn og om været hadde vært litt mindre mot oss hadde det blitt ny løyperekord også. Prosjekt 12,50 innfridde og Rye Ekspressen er igjen best! 

13:58 er en veldig sterk tid mtp all motvind. Vi får takke Styrbjørn for godt motstand helt til Dombås, men derfra og inn var det ikke tvil om hvordan det skulle gå. Sekunderingene gikk kun en vei og vi plukket sakte men sikkert minutt for minutt nedover dalen. Rett etter Gjøvik var hovedkonkurrentene innen synshold og vi kunde kontrollert kjøre om og defilere de siste 9 milene inn til en sikkert seier med hele 20 mann.

 

Vi har definitivt kommet over generasjonsskiftet og klart å stable på beina et solid lag som kommer å kunne dominere mange år fremover. Med den lagmoralen vi har og alle de dedikerte personene skal våre motstandere få det hardt i årene som kommer.

 

Prosjekt 12,50 har vært en suksess! Dette har imidlertid ikke gjort seg selv og det er mange som har bidratt på ulike måter for å få til disse resultatene. 

 

Først og fremst må hele ressursgruppa (dette er ikke skrevet av Anders) få takke Anders Åsberg for sin innsats. Uten Anders så hadde ikke resultatene vi har oppnådd vært mulig.  Anders har gjennom 9 måneder vært den største drivkraften for å få alt til å fungere. Han har organisert XP møter samtidig som han har jobbet på Rikshospitalet, organisert flere tester på ’Låven’ til Dokken, hatt hyppig dialog med Spinn ang leveringer av utstyr og fungert som den perfekte halekaptein i våre satsningsritt.  I tillegg er han er meget god leder som er veldig godt likt av alle. Ved siden av alt dette regner jeg med at han stiller opp når det er behov for han på hjemmebane.

 

Vi må også takke Henrik Oftedal for et strukturert og godt treningsopplegg og oppfølging med tester og justeringer av belastningen gjennom hele året. 

 

Men alle som har vært med på prosjektet er delaktige i resultatene som Ekspressen har levert gjennom sesongen, med seier i alle ritt vi har stilt opp i og mange nye løyperekorder. Dette er samarbeid på sitt beste. Vi håper at mange blir med til neste år også!

 

Vi ber alle som har vært med å sende noen stikkord til ”ekspress@skrye.no” hvis dere har noen tips om hvordan vi kan forbedre oss til neste år. Alt er av interesse!

 

Deltakere i Rye Ekspressen og Prosjekt 12,50:

Vidar Aamodt

Kenneth Antonsen

Marius Askautrud

Ole Ivar Barkenæs

Nils Bergersen

Anders Bernhoft

Christer Braathen

Jan Erik Breimo

Frode Dalen

Thor Ivar Doknæs

Jo Engebretsen

Axel Fehlau

Arne Frøiland

Per Arvid Gimre

Sigurd Gimre

Stian Gjone

Andreas Grønseth

Aleksander Gulbrandsen

Gudbrand Hammerstad

Knut-Børre Hansen

Johan Haugseth

Torkjell Hillestad

Rune Holden

Svend Hopland

Kjell Harald Horn

Svein Joar Horve

Fred Magne Hval

Lars Petter Jensen

Rune Morten Johansen

Bjørn Sigurd Benestad Johansen

Marius Jørgensen

Ole Anders Kampelien

Henning Kopperud

Frank Denis Kristiansen

Jarle Kvam

Magne Lilloe

Markuz Lindgren

Knut Magnus Ljåstad

Pål Lønseth

Asle Løvik

Lars-Magnus Madsen

Jarle Mæhlum

Nils Jørgen Mittet

Henrik Oftedal

Øistein Olsen

Espen Opheim

Ken Rosendal

Erik Norman Schøyen

Per Christian Brekke Sjøli

Ole Petter Skårås

Torkjell Skomedal

Leif Ivar Soleim

Kristoffer Solem

Arne Steffensen

Terje Strøm

Ketil Tærum

Frank Thommesen

Fredrik Thorbjørnsen

Øyvind Unhjem

Jon Vestby

Ørjan Walstad

Thorstein Wines

Bjørn Øverby

Dagfinn Aarvaag

Anders Åsberg

Rune Frøysa Åsprang

 

 

Støttemannskapet har gjennom sesongen bestått av:

Erik Almstrøm

William Ambrose

Glenn Arvesen

Jørn Brynstad

Per A Dahl

Michelle Engebretsen

Bjørn Grimstad

Erik Johansen

Karl M Leine

Lasse Leine

Anne Lise Lunder

Hans Mittet

Morten Refstad

Stein Morten Storrø

Erik Schøyen

Ole Petter Storstad

Per Gunnar Tronsli

Frank Denis Kristiansen

 

 

I tillegg til å ha fått god støtte av klubben vår har vi også mottatt støtte fra:

Spinn

Adidas sportsbriller ved Silhouette Norge

 

 

TAKK TIL ALLESAMMEN!

 

Hilsen XP-ressursgruppen

 

 

Gruppe: 
Synlig: 
Offentlig - alle kan lese