Du er her

Stille stafettlag i Bergen i april?

Martin Henrik Andresens bilde
Forum: 

Bergen City Marathon

I dag åpner påmeldingen til Bergen City Marathon 27. april 2013. Man kan velge blant følgende distanser; Maraton 42 km, halvmaraton 21 km, Sprek stafetten (10 etapper) eller Thon Run på 5 km. Jeg blir med å løper stafett for Rye om tre andre melder sin interesse! Klarer vi å stille lag, vil Rye dekke påmeldingsavgiften for klubbens løpere. Vi skal stille med mix-lag.

 

Arrangementet går av stabelen samme dag som Sentrumsløpet, så her kreves det prioritering.

 

Stafetten består av 10 etapper og distansen totalt tilsvarer en halvmarathon. Man velger selv hvor mange personer som skal delta for laget (maks 10 personer). Det er helt i orden at noen løper flere etapper, men det må minimum delta 4 personer på et lag. Ved påmeldingen må dere oppgi hvor mange som skal løpe. Navn på dem som skal løpe de forskjellige etappene fylles ut og leveres inn arrangementsdagen. Skjema for innlevering av navn får dere utdelt sammen med startnummer. Det er tillatt med mixlag.

 

Stafetten følger halvmaraton traseen.
1 etappe - Torgalm. - Gamle Bergen - 3,6 km
2 etappe - Gamle Bergen - 200 m. forbi Vannverket i Skredderdalen - 3 km
3 etappe - 200 m. forbi Vannverket - enden av Fjellveien (før utgang til trafikk) - 2, 15 km
4 etappe - Fjellveien - Haraldsplass - 1,7 km
5 etappe - Haraldsplass - Møllendalsveien - 2,05 km
6 etappe - Møllendalsveien - Brannstasjonen - 2,1 km
7 etappe - Brannstasjonen - Nygårdsparken (slutten) - 900 m
8 etappe - Nygårdsparken - Hurtigruteterminalen - 2,1 km
9 etappe - Hurtigruteterminalen - Nordnesparken - 1, 9 km
10 etappe - Nordnesparken - Torgalmenning - 1, 6 km

Se løypekart her.