Du er her

Velkommen til klubbkveld med nye Rye Femina

Anita Bakk Henriksens bilde

Vi inviterer alle sykkeljenter til klubbkveld med Rye 22.oktober klokken 19.00 - enten du allerede er medlem , eller vurderer å melde deg inn.

Hold av 22. oktober, og kom til Peloton kl 19.00. Peloton finner du på hjørnet av Torggata og Hausmannsgate, vis a vis cafe Sara.

På programmet denne kvelden står først og fremst sosialt samvær og noe å bite i. Men vi skal også kunne by på foredrag/innslag i løpet av kvelden. Om hva og av hvem er foreløpig ikke avklart, men hold av kvelden så kommer vi tilbake med mer informasjon om innhold etterhvert.

Det kan kanskje virke litt merkelig å invitere til klubbkveld for bare jentene. Men ærlig talt – vi drukner i gutter på sykkel, så denne ene kvelden kan vi ha for oss selv?

Vi som organiserer klubbkvelden er fem Rye jenter som har til felles at vi digger sykkel. Vi er:

 • Navn: Linda Bahr
 • Gren: Landevei og terreng
 • Rye medlem siden: 2000
 • Liker sykkel fordi: - Det er fint å komme i form samtidig som en får vært ute i naturen og får sett mye på langturene. Liker godt å variere treningen med turer i marka, på landeveien, og spinning. Det er hyggelig og sosialt på de rolige langturene, men også morsomt med noen utfordringer for eksempel på stiturer eller ritt.

 • Navn: Maria Elisabet Kalland
 • Gren: landevei og tempo
 • Rye medlem siden: 2009
 • Liker sykkel fordi:-  Jeg alltid har likt å sykle med de mulighetene det gir til å være ute i frisk luft og holde seg i form. I tillegg er det kjekt å kunne dele denne gleden med andre. Rye som klubb appellerte til meg blant annet på grunn om klubbens visjon om å samarbeide for å gjøre hverandre gode og jobbe opp mot et felles mål. Sykkelrittene i seg selv er etter min mening en fin måte å kunne sette seg kortsiktige mål på, utfordre seg selv og lære mer, og resultatene kan blant annet brukes senere til å vurdere egen fremgang. Kontinuerlig og systematisk trening gir nemlig ofte resultater.

 • Navn: Siw Skjervold
 • Gren: landevei
 • Rye medlem siden: 2015
 • Liker sykkel fordi: - Jeg er glad i å trene både styrke og kondisjon. Det har blitt en del spinning gjennom årene, og med det har jeg lenge hatt lyst til å prøve meg på landeveissykkel. Desember 2014 hoppet jeg i det og satte meg som mål å sykle Styrkeprøven, Lillehammer-Oslo. Kjøpte meg sykkel rundt påsketider og begynte å trene. Meldte meg inn i Rye for å få noen å sykle med og lære teknikk etc. Jeg ble hekta på sykkel! Å komme seg ut på landeveien er kjempeherlig. Bra trening, sosialt og gøy. Det var en fantastisk følelse å gjennomføre mitt første ritt som helt klart ga mersmak.

 • Navn: Kristin Falck
 • Gren: landevei og tempo
 • Rye medlem siden: 2010
 • Liker sykkel fordi: - I 2009 kjøpte jeg min første landeveissykkel, og i 2010 meldte jeg meg inn i Rye. Det var da jeg begynte å sykle med lag at jeg skjønte hvor gøy det var å ha en kompis-gjeng å trene med. Jeg liker treningsfellesskapet Rye tilbyr, også elsker jeg fartsfølelsen på sykkel, kjenne at pulsen slår og kjenne vinden og luktene. Liker å rulle taust og hefitg sammen med en hel gjeng i høy sone, eller la skravla gå på rolig tur. Og så liker jeg selv sagt den klassiske Ryeturen til Son med is- og vaffelpause.

 • Navn: Pernille Mengshoel
 • Gren: Landevei og terreng
 • Rye medlem siden: 2010
 • Liker sykkel fordi: - Jeg er glad i å være ute, og sykkel er en av flere morsommet aktiviteter. Jeg ble med i Rye for å finne andre sykkelentusiaster. Etter hvert har jeg økt ambisjonene, og nå liker jeg å prøve og bli litt god. Med Rye kan jeg trene nærmest som en proff, uten å være det. Eller bare trene. Sykling er både en individuell idrett og en lagidrett, og Rye er kjent for landeveislagene. Jeg synes det er gøy at jeg både kan konkurrere mot meg selv, og samarbeide med andre mot felles mål – faktisk samtidig.
Gruppe: 
Synlig: 
Standard - bruk standard for gruppen