Du er her

Påmeldingen til Oslo triatlon åpner snart!

Inger Heiberg Woxholtts bilde

Oslo Triatlon braker løs 13. august 2016 på Sognsvann. Påmeldingen åpner 1. februar kl. 19.00, og erfaringsmessig blir det fort fullt, så sitt klar hvis du vil sikre deg en plass!

Oslo Triatlon er Norges eldste triatlon og arrangeres i 2016 for 34. gang, i regi av Sportsklubben Rye. Konkurransen arrangeres i tråd med klubbens sjel og verdier, og er for både ferske og garvede triatleter i alle aldre og fasongen, men det legges også til rette for eliteutøvere.

Det blir to distanser, sprint (kort distanse, 750 m svømming, 23 km sykling og 5 km løping) og olympisk (normaldistanse, 1500 m svømming, 40 km sykling, 10 km løping), stafett pluss et arrangement for barn, mer informasjon om dette kommer senere. Arena og skftesone blir på indre, nederste parkeringsområde ved Sognsvann, og svømmestart går fra sørenden. Sykkelløype går ut i Maridalen via Carl Kjelsens vei med vending ved Skar, og ved Brekke på 2. runde for olympisk distanse. Løpingen foregår i en 5 km lang sløyfe rundt Sognsvann, to runder for olympisk.

Meld deg på, dette blir gøy!

Påmeldingssiden finner du her.

Synlig: 
Standard - bruk standard for gruppen