Du er her

«Vår klubb skal bære preg av det positive.»

Inger Heiberg Woxholtts bilde

Årsmøtet i Sportsklubben Rye ble avholdt onsdag 16. mars 2016 i Odd Fellows lokaler i Stortingsgaten 28.

50 stemmeberettigede medlemmer møtte opp, og etter den formelle delen av årsmøtet (som er beskrevet i referatet), ble det delt ut diplom, nål og blomster til to medlemmer, Odd Oscar Bjelke som har vært medlem i 25 år, og Terje Lersveen som har vært medlem i hele 50 år.Årets Merida ungdomsstipend var delt i to, og gikk til to fremtredende ryttere, Simen Smestad (utfor) og Aksel Fischer Aasheim (landevei) for sine gode resultater i juniorklassen.Etter bespisning, kaffe og kake holdt Frode Kyvåg et inspirerende foredrag om frivillighet.
Han snakket både om samhold og eierskap til klubben, og trakk fram en rekke morsomme eksempler fra sin egen fargerike og imponerende karriere. «Det handler ikke om meg, men om oss», og han snakket om hvordan vi kan trekke i samme retning. Samhandling handler ikke om pålegg og instruks, men om vilje og holdninger. Han avsluttet med budskapet «Gå tilbake og ta vare på hverandre.» og vi avrundet årsmøtet litt klokere enn da vi kom.
 

Synlig: 
Standard - bruk standard for gruppen