Årets første Son tur på racer. Sist søndag så jeg at et var litt våt asfalt men uten grus og is, så da tenker jeg at det er klart for en Son tur igjen. Yr melder 10 grader og sol med start kl.
Du er her
Linda sykler Trondheim-Oslo som oppkjøringsritt
Av Inger Heiberg Woxholtt, 21. juni 2019 - 21:26
Terrengsyklist og villmarksveteran Linda Treseng hadde egentlig ingen planer om Styrkeprøven i år, men hun skylder på manglende impulskontroll, og hadde plutselig meldt seg på, før hun gikk på leting etter en sykkel. Heldigvis stilte Michelle og Jo Engebretsen opp, og lånte henne både sykkel og hjulsett. Linda har syklet Styrkeprøven fem ganger før, men det er ti år siden sist, og hun forbereder seg i år hovedsakelig til Offroad Finnmark 2019.
I fjor ble hun, sammen med tyske Nina Gässler, tidenes første jentelag til å fullføre det 70 mil lange ekstremrittet over Finnmarksvidda (mer om det i Terrengsykkel her).
Nå er målsettingen en fin langtur med sluttid rundt 18 timer, og Linda starter fra Trondheim kl. 22.17.
Synlig:
Standard - bruk standard for gruppen
- Logg inn for å skrive kommentarer