Du er her

Klubbmesterskap terreng

Inger Heiberg Woxholtts bilde

Foto: Øystein Heggelund Dahl

Den siste uken har det vært stor aktivitet for klubbens terrengsyklister. Tradisjon tro avholder Rye siste ritt i Kalas Cup på Langsetløkka og klubbmesterskap påfølgende mandag.

Selv om det fortsatt var vått i løypene var været heldigvis bedre under mandagens klubbmesterskap, og det var gledelig å se at nesten 110 deltagere stilte til start. Spesielt i de yngste klassene var det store startfelt og dette lover godt for den videre rekrutteringen i klubben. Konkurransene er selvfølgelig viktig, men kanskje enda viktigere er alle de sosiale båndene som knyttes mellom utøvere og foreldre under slik konkurranser. Vi håper alle som hadde sin første rittopplevelse på mandag tar med seg gode minner og blir med på både Kalas Cup og Norges Cup ritt kommende sesong.

Fotograf Øystein Heggelund Dahl var til stedet på mandagens klubbmesterskap og tok en rekke gode bilder. Her er et lite utvalg:

Alle foto: Øystein Heggelund Dahl

Synlig: 
Standard - bruk standard for gruppen