Du er her

Spinning 2019/2020

Inger Heiberg Woxholtts bilde

Denne spinningen er dessverre fulltegnet vinteren 2019/2020.

Er du ikke litt lei av å alltid sitte alene på rulla i din egen stue, og ha kontakt med treningskamerater kun gjennom cyberspace? Har du ikke lyst til å ha muligheten til å svette sammen med noen andre iblant, og kjenne humøret, pågangsmotet og lysten til å presse hverandre til å jobbe litt hardere, den stemningen som ikke så lett lar seg formidle via internett?

Vi slutter ikke å snakke sammen ansikt til ansikt selv om vi har sosiale medier, og vi vi trenger ikke slutte å spinne sammen selv om vi har egen rulle.

Sykkelgruppa vil som tidligere år tilby sine medlemmer gunstig spinningtilbud gjennom høsten og vinteren 2019/2020.

For kr. 1250,- vil man kunne spinne 2 ganger per uke på hhv. Myrens (mandag 19:30 – 21:00) og SATS Linderud (torsdag 19:00 - 20:30).

Meld deg på her:

https://arildhermansen.wufoo.com/forms/q11xqdf91ksocj0/

Oppstart vil være førstkommende uke mandag 7. oktober. Alle som melder seg på vil motta en email hvor man må melde seg på til hver spinningtime. I fjor opplevde vi heldigvis at ingen ikke fikk plass til timene.

Spinningperioden vil starte uke 41 i 2019 og gå ut uke 14 i 2020. Det innebærer ca. 45 spinningtimer.

Mandag
Myrens sportssenter kl. 19.30-21.00 – 1,5 time – 34 sykler med wattmålere.

Torsdag
SATS Elixia Linderud kl. 19.00-20.30 – 1,5 time – 37 sykler.

Det er ikke nødvendig å være medlem på treningssenteret for å delta på klubbens økter (men det er dessverre ikke lov å trene på treningssenteret mens du likevel er der, da må du tegne medlemsskap på treningssenteret i tillegg). Vi stiller med egne instruktører og alle Ryes spinningøkter vil følge klubbens treningsopplegg.

Velkommen til dere som vil bli med på vinterens spinning!

Spinning for BU

Barne- og ungdomsgruppa i Rye arrangerer også spinning, det foregår tirsdager og torsdager på Myrens og er også åpent for alle. Der betaler du for fast plass én eller to dager i uka, og du trenger ikke melde deg på hver gang du skal delta.
Mer om det og påmelding til BUs spinning her:
https://www.sportsklubbenrye.no/node/31969

Alle klubbens medlemmer er velkommen til å melde seg på.
Håper å se mange Ryemedlemmer på spinning denne høsten og vinteren!!

Noen praktiske opplysninger som gjelder all spinning på Myrens:
1) Det ligger liste i resepsjonen der dere skriver dere inn.
2) For å se/lagre egne watt-data, kan dere bruke app'en Body Bike som kan lastes ned gratis til adroid eller iOS mobiler. Evt. kan dere bruke sykkelcomputer som kommuniserer med watt-sykkelen.
3) Syklene vi bruker har SPD-pedaler

Synlig: 
Standard - bruk standard for gruppen