Du er her

Historisk jubilant!

Jeg hadde gleden av å ringe Håkon Lanes på hans 90-årsdag 26. november i år. Grunnen til at jeg ringte er at han ble født samme dag som Sk Rye ble stiftet og at han fortsatt er medlem av klubben vår.

Han kunne fortelle at han var aktiv syklist på 1940-tallet, men at krigsutbruddet satte en stopper for karrieren. Han var aktiv som junior og konkurrerte inntil idretsstreiken stoppet alle konkurranser i august 1940.Han nevnte at det var 30 km i NM som var hans beste prestasjon.  Han har betalt sin kontingent til klubben hvert år, men følger ikke lenger med på hva som skjer siden han ikke bruker nettet.  Kanskje noen av våre vetaraner husker ham?

Han var takknemlig for oppringningen og lyttet interessert til det jeg fortalte fra klubbens virksomhet i dag. Jeg snakket med en høyst oppegående jubilant med god hørsel og hukommelse som syntes det var veldig hyggelig å bli husket av sin gamle klubb.

Lars Åge Hjelseth

Synlig: 
Offentlig - alle kan lese