Du er her

Klubbens vintertreningstilbud - en oversikt

Inger Heiberg Woxholtts bilde

Oppdatering 12. mars 2020:
All organisert trening i klubbens regi er stanset inntil videre.

---

Svømming

Som de fleste sikkert har fått med seg så er Tøyenbadet stengt og skal rives. Det jobbes med å etablere et erstatningsbasseng for idretten i de 3 årene bygging av nytt anlegg på Tøyen vil ta, men dette vil tidligst komme på plass til høsten. Vi har i samarbeid med Oslofjord triatlon leid treningstider i bassenget på NIH på Sognsvann, Holmlia bad og Linderud bad.

Treningstidene ved NiH:
Mandager  20.15 – 21.00
Torsdager   20.00 – 21.00

Vi disponerer 3 baner på NIH, så vi har et tak på max 25 svømmere fra oss pr dag. Egenandeler for svømming på NIH pr. dag frem til sommeren: 

Mandager – 550 kr
Torsdager – 650 kr

Svømmingen er avlyst, bassenget er stengt.

Linderud bad  (16 m basseng)

Tirsdag   21.00 - 22.30 
Torsdager 21.00 – 22.00  - svømmetrening med Simon

Holmlia bad 
Mandag  20.00 – 21.00 (2 baner)
Torsdager 20.00 – 21.00 (2 baner)

Egenandelen for svømming fpå disse badene vil være 200 kroner for Holmlia og 200 kroner for Linderud. Det vil si at du for bare 200 kroner kan svømme én eller to ganger i uka så ofte du vil, på enten Linderud eller Holmlia, hele våren.

Svømmingen er avlyst - bassengene er steng.

Styrketrening

Onsdag kl. 19.30-21.
Gymsalen på Blindern videregående skole, (tidligere Sogn yrkesskole), vis à vis Ullevål Stadion. Sognsveien 80.

Dette er generell styrketrening og en treningstype som gir deg styrke i armer, bein, rygg, mage, samt spenst, anbefales av Toppidrettssenteret, og passer for alle.

Fra januar er det halv pris på styrketreningen ut sesongen! Det koster derfor bare 375 kroner fram til påske, og gratis for alle under 18!

På grunn av revy er gymsalen stengt de første ukene av januar, men treningen starter opp igjen 22. januar 2020.

Innetreningen er avlyst og gymsalen er stengt.

Løping, intervaller og langtur (helt gratis)

Alle løpegruppens treninger skal ligge i treningskalenderen på skrye.no

Tirsdager kl. 19.00 ute / kl 19.30 inne på vinteren. Intervaller.
Fra og med slutten av september og fram til vinteren kommer løper vi i Frognerparken. Oppmøte ved hovedporten kl. 19.00. Om vinteren løper vi inne i kjelleren på Bislett Stadion. Oppmøte i kjelleren på samlingsplassen ved løpebanene kl. 1930. Merk tidspunkt hvis innendørs på Bislett. 

Torsdager kl. 19.00: Langtur på over en time.
Vi holder et tempo som de fleste klarer å holde. Om høsten og våren løper vi fra Frognerparken. Om vinteren er det som regel ikke torsdagstrening. Oppmøte ved hovedporten kl. 19.00.

Torsdager kl. 19.00-ca 20.00: Elghufs/løpeintervaller med staver.
Elghufs i Stigbakkene. Treningen starter 24. oktober og holder på til det blir skiforhold i marka. Oppmøte ved parkeringen til Trollvannstua kl. 19.00.

Fredager kl. 16.30: Terskelintervaller / langintervaller. Gjerlder bare spesielle perioder av året.

De fleste fredager (sjekk: www.facebook.com/SkRyeLopegruppa/ ) i oktober og november blir det terskelintervaller med litt mer mengde enn på tirsdager. Treningen bør passe for alle. På utenbanen på Bislett. Innebanen holder stengt i perioden 14.10.19-15.11.19 pga oppussing.

Lørdager kl. 10.00 fra Langsetløkka. Langtur på sti i Lillomarka/Nordmarka. Oppmøte på Langsetløkka på Kjelsås ved parkeringsplassen ved Lachmanns vei 72 kl. 10.00. Vi løper i rolig tempo 2-3 timer på sti og grus.

Påmelding til dette er ikke nødvendig, og det er gratis, men sjekk gjerne på facebook i forkant så du vet at det er flere som kommer. Planen for tirsdagens intervaller legges også ut her.
Mer om løpegruppas tilbud finner du her.

 

Denne spinningen er dessverre fulltegnet vinteren 2019/2020:

Spinning
med barne- og ungdomsgruppa

Tirsdag
Myrens sportssenter, kl. 18.45 - kl. 20.00, 32 sykler med wattmålere.
Torsdag
Myrens sportssenter, kl. 17.15 - kl. 18.45, 32 sykler med wattmålere.

Den tradisjonsrike spinningen har vært en viktig bidragsyter for en rekke stjernesyklister som har høstet toppresultater både nasjonalt og internasjonalt på terreng og landevei. Det er likevel et treningsopplegg som passer alle uansett nivå. Viktigste er at vi har det gøy og at vi klarer å hente ut mer når vi "sliter" sammen. Alle klubbens medlemmer er selvsagt velkomne til å delta, uansett alder og ambisjonsnivå. Her betaler du 1100 kroner for å sykle to dager i uka hele sesongen, og er du først påmeldt, er det bare å møte opp. Oppstart 5. november 2019.

Les mer og meld deg på her: Spinning for alle med Barne- og ungdomsgruppa.

Denne spinningen er også dessverre fulltegnet vinteren 2019/2020:

Spinning
med sykkelgruppa

Mandag
Myrens sportssenter kl. 19.30-21.00 – 1,5 time – 32 sykler med wattmålere.
Instruktør: Kjell Petter Bøgwald.
Torsdag
SATS Elixia Linderud kl. 19.00-20.30 – 1,5 time – 30 sykler.
Instruktør: Frank Thommesen.

Her betaler du 1250 kroner for hele sesongen, og kan gå så mange mandager og torsdager du vil. Du må reservere plass for hver enkelt gang på forhånd, men er det fullt vil du få beskjed, så du slipper å møte opp forgjeves.

Vil du delta på denne spinningen kan du lese mer og melde deg på i denne artikkelen: Spinning 2019/2020.
Denne spinningen er dessverre fulltegnet vinteren 2019/2020.

Synlig: 
Standard - bruk standard for gruppen