Du er her

Klubbens vintertreningstilbud - en oversikt

Inger Heiberg Woxholtts bilde

Her er en oversikt over hvilke treningstilbud vi har i klubben i vinter:

TILBUD VÅREN 2019:

Spinning
med barne- og ungdomsgruppa

Tirsdag
Myrens sportssenter, kl. 18.45 - kl. 20.00, 34 sykler med wattmålere.
Torsdag
Myrens sportssenter, kl. 17.15 - kl. 18.45, 34 sykler med wattmålere.

Våre svært erfarne og dyktige trenere Robin Mackenzie-Robinson og Egil Aasheim er instruktører, og dette er spinningen for "de unge og raske", men alle klubbens medlemmer er selvsagt velkomne til å delta, uansett alder og ambisjonsnivå. 

Dette tilbudet er gratis resten av sesongen for medlemmer, så sant det er plass. Les mer og meld deg på her: Spinning for alle med Barne- og ungdomsgruppa.

Styrketrening, halv pris

Onsdag kl. 19.30-21.
Gymsalen på Blindern videregående skole, (tidligere Sogn yrkesskole), vis à vis Ullevål Stadion. Sognsveien 80.

Dette er generell styrketrening og en treningstype som gir deg styrke i armer, bein, rygg, mage, samt spenst, anbefales av Toppidrettssenteret, og passer for alle.

Det koster 375 kroner fram til påske. (Og gratis for alle under 18!)

Les mer og meld deg på her: Tors innetrening.

Løping, intervaller og langtur (helt gratis)

Tirsdager kl. 19.00, intervaller.
Fra og med slutten av september og fram til vinteren kommer løper vi i Frognerparken. Oppmøte ved hovedporten kl. 19.00. Om vinteren løper vi inne i kjelleren på Bislett Stadion. Oppmøte i kjelleren på samlingsplassen ved løpebanene kl. 1900.

Torsdager kl. 19.00: Langtur på over en time.
Vi holder et tempo som de fleste klarer å holde. blir det for raskt og langt er det muligheter for avstikkere og snarveier underveis. Om høsten, vinteren og våren løper vi fra Frognerparken. Oppmøte ved hovedporten kl. 19.00.

Lørdager kl. 10.00 fra Langsetløkka. Langtur på sti i Lillomarka/Nordmarka. Oppmøte på Langsetløkka på Kjelsås ved parkeringsplassen ved Lachmanns vei 72 kl. 10.00. Vi løper i rolig tempo 2-3 timer på sti og grus.

Påmelding til dette er ikke nødvendig, og det koster ikke noe ekstra, men sjekk gjerne på facebook i forkant så du vet at det er flere som kommer. Planen for tirsdagens intervaller legges også ut her.
Mer om løpegruppas tilbud finner du her.

Spinning
med sykkelgruppa

Mandag
Myrens sportssenter kl. 19.30-21.00 – 1,5 time – 34 sykler med wattmålere.
Instruktør: Kjell Petter Bøgwald.
Torsdag
SATS Elixia Linderud kl. 19.00-20.30 – 1,5 time – 37 sykler.
Instruktør: Frank Thommesen.

Her betaler du 1000 kroner for hele sesongen, og kan gå så mange mandager og torsdager du vil, men du må reservere plass for hver enkelt gang på forhånd, og er følgelig ikke sikker på å få plass på alle økter. Men er det fullt vil du få beskjed, så du slipper å møte opp forgjeves.

Vurderer du å sykle med et av Ryes lag på Styrkeprøven kan du bli med gratis på spinningen torsdager på Linderud, mer om dette her.

Vil du delta på denne spinningen kan du lese mer og melde deg på i denne artikkelen: Utvidet spinning 2018/2019.

Svømming

Tirsdager: 20.30-22.00, uten trener.
Onsdager: 21.00-22.00, uten trener.
Torsdager: 20.30-22.00, med trener på kanten. Nybegynnerkurs og program for viderekommende. Torsdager begynner det å bli veldig fullt i bassenget og det er i skrivende stund få (om noen) plasser igjen.
Fredager: 06.00-07.00, uten trener. På fredager er det god plass.

All svømming foregår på Tøyenbadet, og det koster 200 kroner for hele vinter- og vårsesongen (fram til midten av mai). Alle medlemmer kan melde seg på.

Les mer og meld deg på her: Innesvømming 2018/2019

Synlig: 
Standard - bruk standard for gruppen